O mnie

Jeśli chcesz nauczyć ludzi nowego myślenia, nie trudź się z uczeniem ich. Zamiast tego daj im książki

Myślę, że to w książkach kryje się wszystko, co jest potrzebne do sukcesu. Trzeba tylko umieć to przeczytać. Dokształcając w swojej dziedzinie (SEO i zarządzanie zespołem) zauważyłam, że wiele osób szuka gotowych recept na dany problem. Niestety, często ich nie znajdują. A to nie oznacza, że ich tam nie ma. Po prostu nie wiedzą jak szukać. Uważam, że inspirację, pomysł czy rozwiązanie problemu można znaleźć w naprawdę wielu tekstach. I co najważniejsze, nie muszą one być bezpośrednio związane z Twoją dziedziną.

Liderzy to czytelnicy

Czy wiesz, że kiedy zapytano Larrego Page’a (współtwórca wyszukiwarki Google) o to skąd czerpie wiedzę do zarządzania firmą odparł: “Dużo czytam”. Tylko o samym samym nazywaniu rzeczy przeczytał trzy książki! Podobne podejście prezentuje Bill Gates, który w trakcie jednej sesji Think Week pożera aż 112 książek. Okazuje się, że Bill Gates daje sobie tydzień na myślenie i tylko zagłębia się w literaturę różnego rodzaju. To samo robi Mark Zukerberg, który czyta jedną książkę na dwa tygodnie.

Nic interesującego nie wyjdzie z Twojej głowy, jeśli najpierw czegoś tam nie włożysz

To naprawdę działa. Sprawdziłam to na swojej pracy!

Znajdziesz tutaj mój sposób na czytanie książek, których czytam dość sporo. W książkach  jest mnóstwo informacji, ale czasem nie widać ich na pierwszy rzut oka. Zwłaszcza, że jesteśmy przeładowani literaturą branżową i smutno stwierdzam, że duża część nie jest tak użyteczna, jak się reklamuje. Dlatego postanowiłam podzielić się swoim punktem widzenia. Chętnie też poznam Twój.

Dzięki, że mnie czytasz!

Kasia Pytyś

Brak komentarzy